MULTİ SPLİT KLİMA

Bir binada birden fazla mekanda klima kullanmak istediğinizde birden fazla dış üniteye sahip olmanız size fazladan ek masraf ve görüntü kirliliğine mal olur. Böyle bir uygulamanız varsa multi split klimalar tek dış üniteye birden fazla iç ünite bağlayabilmenizi sağlar. Bu tür klimalar konut, villa, orta ölçekli ofis ve ticari alanlar için makul ve karlı bir çözümdür.

Multi Split klima görüntü kirliliğinin önüne geçmek için tasarlanmış ve daha az enerjiyle daha fazla verim almayı sağlamıştır. Bu klimalar dış üniteden aldığı enerjiyi bakır borular vasıtasıyla taşıyarak iç ünitede ısı alışverişi yaparak evin veya işyerinin farklı yerlerinde sıcak veya soğuk hava üflemesini sağlar. Bu sistem her bir mahaldeki klimayı bağımsız kontrol etmenizi ya da tek kumandadan kontrol edebilmenize imkan sağlayarak binanın bazı ofislerinin sıcak bazı ofislerinin de soğuk kalmasını engeller bu sayede iç konfor korunmuş olur. Bu sistemde her klimayı oda sıcaklığına göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca dış üniteye bağlı klimaların hepsini tek tipte seçmenize gerek kalmadan farklı model seçilen klimanın çalışmasında ve konforda hiç bir şeyi değiştirmez.

Her  mekan için koyacağınız klimada her biri ayrı ayrı dış ünite seçmek yerine multi split klimalı çözümüyle tek dış ünite seçerek hem görüntü kirliliğini hem de gürültüyü en aza indirmiş oluyorsunuz. Ayrıca birden fazla dış ünite daha fazla enerji harcayacağı için ay sonunda ödeyeceğiniz fatura oldukça yüklü gelebilir. Büyük hacimli mekanlar için en verimlisi ve kalitelisi bu sistem olacaktır. A sınıfı enerji dostu olan bu klimalar tek merkeze bağlı olduğu için enerjiyi bir klima kullanıyormuş gibi harcayacaktır ve size birde yer tasarrufu sağlayacaktır.