Gizlilik Bildirimi

 

Kullanıcı verilerinin saklanması ve işlenmesi

Uygunavar “kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için” kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. Bu çerçevede siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve IP adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan internet sitesinin adresi gibi birtakım bilgiler Uygunavar tarafından toplanabilir.

 

Kullanıcı verilerinin 3. kişilerle paylaşımı

Uygunavar, tüketiciden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri gizli bir şekilde tutup üçüncü kişiler ile paylaşmaz.

 

Kullanıcı verilerinin kullanım izni

Üyeler, e-posta ve/veya SMS almaktan vazgeçmek isterlerse bunu site üzerindeki üye sayfasından yapmak mümkünken, veri paylaşım tercihlerinin değiştirilebilmesi için Uygunavar müşteri hizmetlerine ulaşılması ve talebin bu şekilde iletilmesi gerekmektedir.

 

Kullanıcı bilgilerinin doğruluğu

Kullanıcılar internet sitesine üye olurken verdikleri kişisel bilgilerin doğruluğunu taahhüt ederler ve bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle Uygunavar’ın uğrayacağı tüm zararları tazmin edeceklerini kabul ederler.

 

Uygunavar’ın kullanıcı verilerini silme hakkı

Uygunavar, tek taraflı olarak üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkını saklı tutmaktadır.